Reklama
Transfery

Bayern naciska ws. hitowego transferu. Hasan Salihamidzić uda się na bezpośrednie negocjacje

grafika: własna/Krótka Piłka

Bayern Monachium nie ma zamiaru odpuścić transferu Matthijsa de Ligta. Według informacji przekazanych przez „TZ”, w poniedziałek do Turynu uda się Hasan Salihamidzić, aby osobiście domknąć negocjacje z Juventusem.

Mistrzowie Niemiec chcą wykorzystać gorszy okres Juventusu. „Stara Dama” od dwóch lat nie wygrała ligi włoskiej, dodatkowo bardzo słabo radzi sobie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z takiego stanu rzeczy niezadowolony jest Matthijs de Ligt.

Holenderski defensor miał już zaakceptować ofertę kontraktu, zaproponowaną przez Bayern Monachium. Do przenosin na Allianz Arena namówili go Julian Nagelsmann oraz Hasan Salihamidzić. De Ligt jest w stu procentach przekonany do transferu.

Jeśli strony dojdą do porozumienia, 22-latek podpisze umowę do końca sezonu 2026/2027, na mocy której będzie zarabiał 18 milionów euro brutto za rok gry.

Jak twierdzi monachijskie „TZ”, w poniedziałek Salihamidzić osobiście poleci do Turynu, by dopiąć szczegóły nadchodzącej transakcji. Juventus nie ma w planach rozstania ze swoją gwiazdą, jednak dogodna oferta finansowa może zmienić perspektywę przedstawicieli „Starej Damy”. Według włoskich mediów „Die Roten” zaoferują Juventusowi 75 milionów euro w postaci klauzuli wykupu oraz nawet 15 milionów euro w bonusach.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej