Ekstraklasa

Media: Lech Poznań ruszy po 22-krotnego reprezentanta Polski. Duży ruch „Kolejorza” już w styczniu

Według informacji przekazanych przez Dominika Stachowiaka Lech Poznań w styczniu będzie próbował pozyskać Kamila Jóźwiaka. 22-krotny reprezentant Polski miałby zastąpić przy Bułgarskiej odchodzącego Kristoffera Velde.

Temat potencjalnego transferu Kristoffera Velde pojawił się już po zakończeniu minionego sezonu. Norweg zaprezentował się bardzo dobrze w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy, czym przyciągnął do siebie zainteresowanie ze strony zamożniejszych klubów. Popularny „Krzychu” znalazł się na liście życzeń m.in. Besiktasu.

Zdaniem Dominika Stachowiaka z portalu „polskapilka.pl”, Turcy ponownie będą chcieli zakontraktować skrzydłowego w styczniu. Latem „Czarne Orły” oferowały za Velde około 5 milionów euro. Podobnej propozycji można spodziewać się również podczas zimowego okna transferowego.

W miejsce 24-latka w Poznaniu może zjawić się natomiast Kamil Jóźwiak. Były zawodnik Lecha ma za sobą przeciętny okres w Charlotte FC. Podążając drogą m.in. Dawida Kownackiego czy Tomasza Kędziory 22-krotny reprezentant Polski ma otrzymać szansę na odbudowanie się w szeregach „Kolejorza”.

Jeżeli do takiego ruchu faktycznie dojdzie, należy spodziewać się raczej wypożyczenia. Portal Transfermarkt wycenia Jóźwiaka na 2,5 miliona euro, a takich pieniędzy klub ze stolicy Wielkopolski w swojej historii jeszcze nie wydał na pojedynczego piłkarza.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.