Ekstraklasa

Transferowy hit z udziałem Buksy? Chce go ćwierćfinalista Ligi Mistrzów

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Kontrakt Aleksandra Buksy z Wisłą Kraków wygasa wraz z końcem czerwca. Według doniesień mediów polski talent może kontynuować swoją karierę piłkarską w Portugalii. Dziennikarze podają, że FC Porto jest zainteresowane pozyskaniem 18-latka.

Mimo początkowych zapewnień krakowskiego klubu o przedłużeniu kontraktu z młodszym z braci Buksów, ostatecznie nie udało się osiągnąć porozumienia. Cała sytuacja rozwścieczyła kibiców „Białej Gwiazdy”, którzy za winnego uznali 18-latka i obwiesili boiska na obiekcie treningowym transparentami nawiązującymi do pazerności piłkarza. Na nic to się jednak zdało, ponieważ zawodnik już latem opuści klub.

Gianluca Di Marzio początkowo donosił o zainteresowaniu kilku włoskich klubów usługami młodego piłkarza. Wtedy mówił o takich klubach jak: Genoa, Udinese czy Parma. Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, to do grona ubiegających się o podpis Buksy należała również Borussia Dortmund oraz Trabzonspor.

Jednak wedle najnowszych doniesień „Tuttomercatoweb.com” najbliżej pozyskania zawodnika Wisły jest FC Porto, czyli ćwierćfinalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mimo że obecny sezon nie jest w jego wykonaniu najlepszy, to transfer do Portugalii wydaje się być na ostatniej prostej

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713