Niższe ligi Transfery

Sensacyjne wzmocnienie klubu z 5. ligi w Polsce. Grał z Neymarem i Philippe Coutinho

Prawdziwy hit transferowy został ogłoszony w klubie z IV ligi lubelskiej. Stal Kraśnik, bo o tym klubie mowa, potwierdził właśnie transfer zawodnika, który w swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Brazylii.

Stal Kraśnik to zespół występujący na piątym poziomie rozgrywkowym w IV lidze lubelskiej. Po siedemnastu rozegranych spotkaniach jest na pierwszym miejscu, jednak ma tyle samo punktów co Janowianka Janów Lubelski (dzięki wygranej w 3. kolejce 2-1). Ambicje w klubie z Kraśnika są duże i chcą na wiosnę przypieczętować awans do III ligi. Pomóc w tym ma najnowszy nabytek.

W piątkowe popołudnie klub ogłosił pozyskanie 31-letniego Brazylijczyka, Guilherme Batatę. W przeszłości reprezentował wiele rodzimych zespołów, a także grał w Indiach, Indonezji, na Malcie, a ostatnio występował w Al-Rams SC z ZEA. Co ciekawe w swoim CV ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Brazylii. Wraz z zespołem do lat 17 w 2009 roku, jako lewy obrońca, brał udział w mistrzostwach świata. Wystąpił w trzech spotkaniach na turnieju i nawet zdobył gola w meczu otwarcia. Mimo że w drużynie grały przyszłe gwiazdy światowego futbolu pokroju Neymara, Alissona czy Philippe Coutinho, to zajęli 3. miejsce w grupie i odpadli z dalszej rywalizacji.

Aktualnie portal Transfermarkt nie podaje wyceny zawodnika, natomiast najwyższą wartość miał w grudniu 2019 roku, kiedy to był wart ok. 350 tysięcy euro.

Redaktor naczelny krotkapilka.com.pl. Wcześniej m.in. Sport.pl, polskapilka24.net. Piłka nożna w wydaniu krajowym oraz zagranicznym. Fan największych klubów oraz tych niedocenionych.