Transfery

Anglicy skontaktowali się z prawnikiem Zielińskiego. Napoli ustala cenę za Polaka

Piotr Zieliński
Fot. Screen: YouTube/Napoli Magazine

Według włoskich mediów sprzedaż Piotra Zielińskiego ma pomóc Napoli załatać dziurę w budżecie. Drużyna spod Wezuwiusza drugi rok z rzędu nie awansowała do Ligi Mistrzów. W związku z tym Aurelio De Laurentiis pozwoli na odejście jednego z kluczowych zawodników. Jak donoszą tamtejsi dziennikarze, reprezentant Polski jest faworytem do opuszczenia szeregów drużyny, ponieważ wzbudza największe zainteresowanie zagranicznych potentatów. Co więcej, „Corriere del Mezzogiorno” na swoich łamach przekonuje, że jeden klub rywalizujący w Premier League nawiązał kontakt z otoczeniem pomocnika.

W niedawno zakończonej kampanii „Zielu” zagrał w 47 meczach. Zdobył 10 bramek oraz zanotował 13 asyst. Niestety, nie pomogło to jego drużynie ulokować się w pierwszej czwórce w Serie A. Piłkarze z Neapolu zaprzepaścili swoją szansę na grę w Lidze Mistrzów w ostatniej kolejce. Remis z Hellasem sprawił, że w na ostatniej prostej wyprzedziła ich „Stara Dama”. W związku z tym prezydent Napoli zamierza w inny sposób pozyskać fundusze, które pozwolą mu zbilansować klubowy budżet.

„Duży klub Premier League nawiązał kontakt z prawnikiem Zielińskiego”

Według włoskiej prasy działaczowi Napoli ma w tym pomóc sprzedaż Zielińskiego, który jest rozchwytywany przez angielskie kluby. Do tej pory w kontekście transferu Polaka padły nazwy trzech drużyn. Mowa o Arsenalu, Manchesterze City oraz Liverpoolu. Jak donosi „Corriere del Mezzogiorno”, przedstawiciele jednego z wcześniej wymienionych zespołów mieli się skontaktować z prawnikiem 27-latka. Celem rozmów było wybadanie nastawiania Zielińskiego na transfer do Premier League.

„Wciąż nie było odpowiedniej oferty dla Zielińskiego, ale duży klub Premier League nawiązał kontakt z jego prawnikiem. Przejście do konkretów zajmie trochę czasu, Napoli szuka odpowiedniego rozwiązania. W przyszłym tygodniu zawodnicy stawią się w klubie. Zostaną pobrane wymazy, potem odbędą się badania lekarskie i testy atletyczne” – można przeczytać na łamach gazety.

„Tuttosport” twierdzi, że tym klubem jest Manchester City. Mistrzowie Anglii widzą w Polaku alternatywę na wypadek fiaska negocjacji na temat współpracy z Grealishem. Transfer reprezentanta Anglii będzie bardzo kosztowny, ponieważ kwota odstępnego ma wynieść około 100 mln euro. Pozyskanie Zielińskiego to o wiele mniejszy wydatek. Według wspomnianego dziennika Napoli może się zgodzić na oddanie pomocnika za zaledwie 50 mln euro, pomimo rzekomej klauzuli zapisanej w umowie, która ma wynosić 100 mln euro. Ma to związek z 19-milionową dziurą budżetową. Klub spod Wezuwiusza jest gotowy na ustępstwa, aby jak najszybciej poprawić swoją sytuację finansową.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.