Polacy za granicą Włochy

Transferowa sytuacja Zielińskiego nabiera rozpędu. Głos zabrał szef Interu Mediolan

Fot. Paweł Jerzmanowski

Piotr Zieliński po zakończeniu obecnego sezonu może odejść z Napoli. Włoskie media coraz częściej informują o możliwym transferze reprezentanta Polski. Teraz na temat sytuacji 29-latka zabrał szef Interu Mediolan, Giuseppe Marotta.

Trzy gole i trzy asysty w 18 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach – to statystyki Piotra Zielińskiego w tym sezonie. Reprezentant Polski, mimo letnich doniesień dotyczących jego rzekomego odejścia, ostatecznie pozostał w Neapolu. Nie wiadomo jednak, czy tak samo będzie za nieco ponad pół roku. Włoskie media znów informują bowiem o możliwej zmianie klubu 29-latka.

Włoskie media od jakiegoś czasu informują, że Zieliński może przenieść się do Interu Mediolan, który chce wykorzystać kończący się kontrakt polskiego pomocnika i fakt, że – zdaniem włoskich dziennikarzy – neapolitańczycy chcą zmniejszyć pensję 29-latkowi.

Wiele wskazuje na to, że wspomniane doniesienia o możliwych przenosinach do Interu nie są tylko plotkami. Głos na temat sytuacji reprezentanta Polski zabrał bowiem szef mediolańskiego klubu. – Wiemy, że kończy mu się kontrakt. Ale Napoli pracuje nad nową umową. Monitorujemy sytuację piłkarzy, ale to jeszcze nie czas na rozpoczynanie rozmów – przyznał Giuseppe Marotta. Włoscy dziennikarze ostatnio twierdzili jednak, że pierwsze rozmowy klubu z przedstawicielami zawodnika już się odbyły.