Transfery

FC Barcelona przygotowuje się do dwóch hitowych transferów. Joan Laporta przekazał informacje

Fot. Screen // YouTube / FC Barcelona

Po zakończeniu sezonu 2023/2024 FC Barcelona zamierza wykupić Joao Felixa oraz Joao Cancelo z ich macierzystych klubów. Joan Laporta przekazał nowe informacje w sprawie hitowych transferów.

W obliczu kłopotów finansowych FC Barcelona przeszła przez letnie okno transferowe praktycznie bez wydawania gotówki na nowych piłkarzy. Poza ściąganiem wolnych agentów mistrzowie Hiszpanii skupili się na wypożyczeniach. W ten sposób na Camp Nou trafili Joao Felix oraz Joao Cancelo.

Portugalczycy od samego początku są ważnymi postaciami w układance Xaviego Hernandeza. Obaj dotychczas wystąpili w siedemnastu meczach LaLiga oraz Ligi Mistrzów. Wiele wskazuje na to, że ich pobyt w stolicy Katalonii zostanie przedłużony o kolejne sezony.

W rozmowie z dziennikiem „Asharq Al-Awsat” Joan Laporta ujawnił nowe informacje na temat przyszłości imienników. FC Barcelona zamierza przystąpić do negocjacji ws. wykupu Felixa i Cancelo z ich macierzystych klubów. Prezes „Dumy Katalonii” liczy na kontynuowanie dobrych relacji z Atletico Madryt oraz Manchesterem City.

Od czasu dołączenia do nas na wypożyczenie grają bardzo dobrze. Klub będzie mógł ich zatrzymać na nadchodzące sezony stwierdził Laporta.

Oczywiście jesteśmy zainteresowani zatrzymaniem ich w Barcelonie. Planujemy stawić czoła tym negocjacjom w krótkim czasie. Deco planuje jak najlepszy sposób negocjacji. Jak wiecie, Atlético Madryt i Manchester City to dwa kluby, z którymi łączy nas przyjaźń dodał prezes.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej