Ekstraklasa Transfery

Wszystko jasne ws. przyszłości objawienia Ekstraklasy. Agent zawodnika uciął spekulacje

Fot. Paweł Jerzmanowski

Ilja Szkurin to jedno z objawień tego sezonu Ekstraklasy. Gole strzelone przez napastnika Stali Mielec sprawiły, że jego pozyskaniem zaczęły interesować się inne kluby. Roman Skorupa, agent, który sprowadził Szkurina do Polski, w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP uciął spekulacje dotyczące Białorusina.

10 bramek w 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył w tym sezonie Ilja Szkurin. Białoruski napastnik Stali Mielec jest jednym z największych objawień tego sezonu Ekstraklasy. Jego dobre występy sprawiły, że jego pozyskaniem zaczęły interesować się inne kluby. Szczególnie dużo na temat 24-latka zaczęto mówić po jego kapitalnym występie w ostatnim meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin – Stal wygrała go 3:2, a Szkurin popisał się hat-trickiem.

Na temat potencjalnego transferu Szkurina, w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP wypowiedział się jego agent, Roman Skorupa. – Otrzymałem już pierwsze telefony w jego sprawie, ale mogę uspokoić kibiców Stali: na 100 procent Szkurin dokończy sezon w Mielcu. Natomiast potem będzie wolnym piłkarzem, wiec ciężko przewidzieć co się wydarzy.

Co ciekawe Szkurin nie jest piłkarzem Stali. Jest do niej jedynie wypożyczony. Jego klubem jest bowiem CSKA Moskwa, ale z wiadomych względów jakiś czas temu zawodnik zdecydował się opuścić rosyjski klub. Wczesniej Szkurin był m.in. zawodnikiem Maccabi Petah Tikva, a od lutego do września 2022 roku był on graczem… Rakowa Częstochowa. W barwach aktualnych mistrzów Polski rozegrał jednak tylko dwa spotkania.