Transfery

Raków Częstochowa finalizuje kolejny zimowy transfer. Zwiastun odejścia czołowego piłkarza

Muhamed Sahinović już w styczniu zasili szeregi Rakowa Częstochowa. Bramkarz klubu FK Sarajevo ma być następcą gwiazdy „Medalików”, Vladana Kovacevicia.

O potencjalnym odejściu Vladana Kovacevicia z Rakowa Częstochowa mówi się już od dawna. Latem golkiper był już jedną nogą w Benfice Lizbona. Transfer wysypał się jednak na ostatniej prostej. Nie oznacza to, że 25-latek pozostanie przy Limanowskiego na długo.

Zagraniczne media łączą najwyżej wycenianego zawodnika Ekstraklasy z przenosinami do Ajaksu Amsterdam czy Hoffenheim. Zdaniem Mateusza Borka Bośniak z serbskim paszportem pozostaje również na celowniku klubu ze stolicy Portugalii. Zainteresowanie bramkarzem mistrzów Polski jest w każdym razie duże i trudno będzie zatrzymać go w Rakowie.

„Medaliki” nie próżnują w obliczu widma utraty swojej gwiazdy. Następca Kovacevicia został wytypowany wiele miesięcy temu. Ma nim zostać Muhamed Sahinović z FK Sarajevo, czyli poprzedniego zespołu Vladana.

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk częstochowianie są w trakcie finalizowania transferu Sahinovicia. Młody golkiper przejdzie do Rakowa już w styczniu. Portal Transfermarkt wycenia 20-latka na 400 tysięcy euro.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej