Anglia

Guardiola może zakończyć karierę po tym sezonie. Hiszpan podał konkretny warunek. „To jest pewne”

Fot. Screen/ YouTube/ Manchester City

W rozmowie z „Amazon Prime” Pep Guardiola ujawnił, że rozważa zakończenie kariery trenerskiej po tym sezonie. Aby tak się stało, Manchester City ponownie musi wygrać potrójną koronę.

Pep Guardiola to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii piłki nożnej. Hiszpański szkoleniowiec odnosił wiele sukcesów w Hiszpanii, Niemczech oraz Anglii. 52-latek ma w swoim dorobku również trzy triumfy w Lidze Mistrzów.

Miniony sezon był dla Guardioli wręcz perfekcyjny. Manchester City zdobył potrójną koronę, po raz pierwszy wygrywając Champions League. Tym samym „Obywatele” dołączyli do elitarnego grona zaledwie ośmiu klubów, którym udała się ta arcytrudna sztuka.

Umowa byłego menadżera FC Barcelony oraz Bayernu Monachium z aktualnym pracodawcą obowiązuje do końca rozgrywek 2024/2025. Guardiola nie wyklucza wcześniejszego przejścia na emeryturę. Aby do tego doszło, Manchester City musi ponownie wywalczyć potrójną koronę.

W trwającej kampanii ligowej widać po podopiecznych Hiszpana lekką zadyszkę. Po ostatniej porażce z Aston Villą zespół z Etihad Stadium ma sześć punktów straty do liderującego Arsenalu. Co jasne, Manchester City nadal jest najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w całych rozgrywkach.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.