Ekstraklasa

Raków Częstochowa finalizuje pierwszy zimowy transfer. Zabiegali o tego piłkarza od dawna

W ciągu najbliższych dni Raków Częstochowa najprawdopodobniej sfinalizuje swój pierwszy zimowy transfer. Jak przekazał portal Meczyki.pl, na Limanowskiego trafić ma Jakub Myszor z Cracovii.

Po intensywnym letnim oknie transferowym władze Rakowa Częstochowa pracują nad kolejnymi wzmocnieniami zimą. Na liście życzeń mistrzów Polski przez długi czas był m.in. Erik Exposito. Stanowisko Śląska Wrocław jest jednak jasne – Hiszpan zostanie na Tarczyński Arena, nawet jeżeli po sezonie będzie mógł odejść z klubu za darmo.

Do przenosin napastnika więc nie dojdzie. Z drugiej strony do drużyny „Medalików” niemal na pewno trafi nowy młodzieżowiec. Według informacji przekazanych przez portal Meczyki.pl na Limanowskiego w styczniu zamelduje się Jakub Myszor z Cracovii.

Raków Częstochowa zabiegał o pozyskanie 21-latka już kilka miesięcy temu. Wówczas „Pasy” postawiły zaporowe wymagania, którym zespół Michała Świerczewskiego nie był w stanie sprostać. Teraz sytuacja wygląda odmiennie.

Myszor nie zamierza przedłużyć wygasającej wraz z końcem sezonu umowy z Cracovią. Pomocnik jawnie sympatyzuje z Rakowem, pojawiając się na meczach swojego przyszłego klubu. W aktualnej drużynie pełni marginalną rolę.

W aktualnej kampanii ligowej młody zawodnik rozegrał nieco ponad 200 minut. Trener Jacek Zieliński pogodził się już z utratą utalentowanego piłkarza. Do oficjalnego potwierdzenia transferu powinno dojść w ciągu kilku dni.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.