Polska piłka

Media: Papszun prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem. „Zmierzają w dobrym kierunku”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka, Marek Papszun niebawem najprawdopodobniej zostanie trenerem klubu OFI Kreta. Grecy nie są zadowoleni z pracy dotychczasowego szkoleniowca i planują zmiany.

Od zakończenia poprzedniego sezonu Marek Papszun pozostaje na trenerskim bezrobociu. Po wywalczeniu mistrzostwa Polski szkoleniowiec postanowił rozstać się z Rakowem Częstochowa. 49-latek liczył na ciekawy angaż za granicą.

Przemijające miesiące nie przyniosły jednak żadnej zadowalającej propozycji. Papszun był łączony z wieloma klubami, ale do żadnego ostatecznie nie trafił. Wśród zainteresowanych wymieniano m.in. Aberdeen, Olympiacos Pireus czy ukraińskie zespoły.

Nazwisko byłego szkoleniowca „Medalików” wymieniane było również w kontekście reprezentacji Polski. Cezary Kulesza faktycznie rozważał zatrudnienie Papszuna, a ten zdążył nawet zebrać swój sztab. Ostatecznie zatrudniono Michała Probierza.

Wiele wskazuje na to, że triumfator Ekstraklasy z minionej kampanii ligowej faktycznie obierze kierunek grecki, ale dołączy do znacznie słabszej drużyny. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka Papszun prowadzi zaawansowane negocjacje z OFI Kreta. Interesy polskiego menadżera przedstawia Xristos Dimitriadis, agent Giannisa Papanikolaou.

Włodarze nie są w pełni zadowoleni z pracy Vladasa Dambrauskasa. Jeśli negocjacje z Papszunem przebiegłyby pomyślnie, doszłoby do zmiany na ławce trenerskiej pisze Włodarczyk.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.