Polska piłka

Wieczysta Kraków chce ściągnąć mistrza świata z 2014 roku. Trener nie wyklucza takiej możliwości

Fot. Screen // YouTube // Łączy Nas Piłka

Wieczysta Kraków zasłynęła w ostatnim czasie z niespodziewanych ruchów transferowych. Klubowi udało się ściągnąć na jeden z najniższych szczebli rozgrywkowych w Polsce ściągnąć kilku byłych reprezentantów kraju, a teraz trener Przemysław Cecherz otwarcie mówi o zamiarach podpisania kontraktu z Lukasem Podolskim.

Dotychczas Wieczysta Kraków podpisała umowy z piłkarzami takimi jak Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy Łukasz Burliga. Jest to bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ klub gra w „okręgówce”. Właściciel „Żółto-Czarnych” ani myśli jednak o spoczęciu na laurach i w planach ma kolejne szalone transfery.

Wieczystej w tym sezonie udało się awansować do IV ligi. Z tej okazji Wojciech Kwiecień już szuka wzmocnień, aby zespół poradził sobie z nowym wyzwaniem. Jak się okazuje, na celowniku klubu znalazł się mistrz świata z 2014 roku, Lukas Podolski. Informacje te przekazał sam trener Wieczystej, Przemysław Cecherz.

Wszystko zależy od niego. W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza. Podejrzewam, że Łukasz chciałby też zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić.

Wyznał Cecherz w rozmowie z Przeglądem Sportowym

Kontrakt 35-latka z Antalyasporem wygasa za miesiąc. Podolski był w przeszłości łączony z Wieczystą Kraków jednak wtedy bardzo szybko ukrócił te plotki. Były reprezentant Niemiec stwierdził wówczas, że są to kompletne głupoty.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.