Hiszpania Polacy za granicą

Sensacyjne wieści ws. Lewandowskiego w Barcelonie. Hiszpański dziennikarz: „Klub poważnie o tym myśli”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej krytykowanych zawodników FC Barcelony po niedzielnym meczu z Atletico Madryt (1:0). W programie El Chiringuito TV jeden z dziennikarzy stwierdził nawet, że w katalońskim klubie zaczęli myśleć o sprzedaży Roberta Leewandowskiego. – Pamiętajmy, że jego pensja rośnie z każdym sezonem, a oferty z Arabii Saudyjskiej są dla Barcelony atrakcyjne – przyznał Jose Alvarez.

FC Barcelona w niedzielnym hicie La Liga wygrała na własnym boisku z Atletico Madryt (1:0). Jedynego gola dla katalońskiego zespołu strzelił Joao Felix. A jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy okazał się niestety Robert Lewandowski.

Niektórzy hiszpańscy dziennikarze na krytyce jednak nie poprzestali. Jose Alvarez, który był gościem programu El Chiringuito TV stwierdził nawet, że w Barcelonie już zaczęto poważnie myśleć o sprzedaży polskiego napastnika. – Gdybym miał strzelać, to Lewandowski nie przejdzie latem okresu przygotowawczego z Barceloną – rozpoczął wspomniany Alvarez. – Klub poważnie myśli o jego sprzedaży latem i jest to powód wewnętrznych sporów. Pamiętajmy, że jego pensja rośnie z każdym sezonem, a oferty z Arabii Saudyjskiej są dla Barcelony atrakcyjne – dodał.

Lewandowski jest piłkarzem Barcelony od lipca 2022 roku. W ubiegłym sezonie rozegrał w jej barwach 46 spotkań we wszystkich rozgrywkach,w których strzelił 33 gole i zaliczył osiem asyst. W obecnych rozgrywkach 35-latek wystąpił w 17 meczach, w których ośmiokrotnie wpisał się na listę strzelców, zaliczając do tego cztery asysty.