Hiszpania

Zaskakujące oczekiwania Xaviego. Trener Barcelony chce gigantycznej podwyżki

Xavi
Screen: Twitter/FC Barcelona

FC Barcelona niedawno rozpoczęła negocjacje dotyczące nowej umowy Xaviego. Do porozumienia jednak bardzo daleko, o czym informują hiszpańskie media, zdradzając przy okazji gigantyczne oczekiwania 43-letniego szkoleniowca.

Mistrzostwem Hiszpanii zakończył się ubiegły sezon dla FC Barcelony. Xavi zrelizował więc postawiony przed nim cel na ostatnie rozgrywki. To pozwoliło natomiast przystąpić do negocjacji dotyczących nowego kontraktu 43-letniego szkoleniowca.

Aktualna umowa Xaviego obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Szefowie Barcy już teraz chcieli ją jednak przedłużyć. Problem w tym, że hiszpański trener oczekuje gigantycznej wręcz podwyżki. Dziennikarze „RAC1” informują, że Xavi aktualnie zarabia 4 mln euro rocznie, a jego sztab 1,5 mln euro. Jak się jednak okazuje, trener „Blaugrany” chce, aby do niego i jego współpracowników trafiało łącznie… 30 mln euro. Niemal sześć razy więcej niż obecnie.

Barcelona na takie warunki nie może przystać, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że od jakiegoś czasu zmaga się z problemami finansowymi, które często nie pozwalają jej na wzmocnienia czy rejestrację nowych graczy. Hiszpańskie media twierdzą, że Barca może zaoferować Xaviemu i jego asystentom maksymalnie 12 mln euro (8 mln euro rocznie dla Xaviego, 4 mln euro rocznie do podziału dla pozostałych członków sztabu szkoleniowego).