Ekstraklasa

Jacek Magiera zapytany o to, co Raków mógłby wziąć od Śląska. „Stadion, bo nie mają”

Screen: YouTube / Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław w jednym z najciekawszych spotkań 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Na oficjalnej konferencji przedmeczowej szpilkę mistrzom Polski wbił trener Śląska, Jacek Magiera.

Spotkanie Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa to jeden z hitów 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. To bowiem pojedynek aktualnego lidera naszej ligi z obecnym mistrzem kraju. Zdecydowanego faworyta wskazać ciężko, ale patrząc na aktualne miejsca w tabeli i formę w ostatnich spotkaniach można pokusić się o stwierdzenie, że większe szanse na wygraną mogą mieć piłkarze Śląska.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trenera Śląska, Jacka Magiery pytania dotyczyły nie tylko gry i boiskowej postawy piłkarzy. Poruszono też wątek stadionów obydwu klubów. Magiera, zapytany o to, co Raków mógłby wziąć od Śląska, wskazał właśnie stadion. – Raków od Śląska mógłby wziąć stadion, bo nie mają. I to trzeba powiedzieć, bo to jest coś, co nie przystoi mistrzowi Polski, żeby mieć taki obiekt – przyznał trener.

I dodał: Co Śląsk mógłby wziąć od Rakowa? Nic. Niczego nie potrzebujemy od Rakowa. (Wypowiedź Jacka Magiery na temat stadionu zobaczyć można w poniższym materiale wideo od 23:50).