Ekstraklasa Transfery

Josip Juranović może opuścić Legię. Celtic zainteresowany Chorwatem

Josip Juranović
Fot. Własne/Paweł Jerzmanowski

Po rozegraniu świetnego sezonu w Legii Warszawa i obecności w kadrze reprezentacji Chorwacji na Euro 2020 Josip Juranović wzbudził zainteresowanie wielu europejskich klubów. Jak informują brytyjscy dziennikarze, zawodnika mistrzów Polski niebawem będzie próbował sprowadzić Celtic, który szuka prawego obrońcy.

32 mecze we wszystkich rozgrywkach, jeden gol i osiem asyst – to statystyki Jospa Juranovicia z ostatniego sezonu. Dobra gra w Legii Warszawa sprawiła, że Chorwat dostał powołanie na Euro 2020, gdzie zagrał w ostatnim meczu grupowym ze Szkocją (3:1), a także w spotkaniu 1/8 finału, przegranym przez reprezentację Chorwacji z Hiszpanią po dogrywce (3:5). Za 25-latkiem kilka udanych miesięcy. Na tyle udanych, że niebawem być może zmieni on otoczenie.

Josip Juranović może opuścić Legię. Celtic zainteresowany Chorwatem

Dobra gra w barwach Legii oraz występ na mistrzostwach Europy sprawiły, że Juranoviciem zaczęło się interesować wiele europejskich klubów. Jednym z najbardziej zainteresowanych jest Celitc. Brytyjscy dziennikarze poinformowali, że szefowie klubu z Glasgow umieścili zawodnika Legii na liście życzeń, „The Bhoys” potrzebują bowiem nowego prawego obrońcy.

Celtic o Juranovicia być może będzie jednak musiał walczyć z innymi klubami. W swoich drużynach Chorwata chętnie widzieliby także szefowie Fiorentiny i Spartaka Moskwa. Portal Transfermarkt wycenia zawodnika Legii na 2,5 mln euro. Możliwe jednak, że potencjalny nabywca będzie musiał zapłacić za niego nieco więcej.