Ekstraklasa

Chaos w Cracovii! Klub nie pozwala Probierzowi odejść

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Michał Probierz podał się do dymisji po przegranym meczu z Wartą Poznań. Okazuje się jednak, że to nie koniec zwrotów akcji. Na jego ustąpienie zgody nie wyraża bowiem Janusz Filipiak.

Decyzja Michała Probierz o odejściu z Cracovii zaskoczyła zarówno kibiców, jak i dziennikarzy. Nic nie wskazywało na to, że trener „Pasów” rozważa porzucenie pracy. 48-latek zaszokował wszystkich, gdy po porażce na inaugurację wznowienia rozgrywek Ekstraklasy podał się do dymisji.

Michał Probierz nie pełnił tylko i wyłącznie funkcji szkoleniowca drużyny z Krakowa. Był jej również wiceprezesem. Podając powody swojej rezygnacji, zakomunikował, że kierują nim względy osobiste. Co więcej, zaznaczył, że jest to decyzja definitywna.

Do tej pory Cracovia nie odniosła się oficjalnie do całej sytuacji. Wiele wskazuje, że władze klubu nie zamierzają zakończyć współpracy z Michałem Probierzem. Według portalu „WP SportoweFakty” Janusz Filipiak, czyli prezes „Pasów” nie zgadza się na odejście swojego współpracownika.

Kontrakt Michała Probierz obowiązuje bowiem aż do czerwca 2023 roku. W sytuacji, gdy klub nie zgadza się na polubowne rozwiązanie umowy, szkoleniowiec może tylko i wyłącznie zerwać ją jednostronnie. Taki ruch z jego strony wiązałby się z zapłaceniem ogromnego odszkodowania.

Cracovia plasuje się aktualnie na 12. miejscu w tabeli Ekstraklasy. Zespół w 15 spotkaniach zdobył zaledwie 16 punktów. Bilans bramkowy „Pasów” wynosi 18:18.

Źródło: „WP SportoweFakty”

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.