Hiszpania

FC Barcelona zmieniła priorytet na zimowe okienko. Wytypowano już zastępcę Gaviego

W związku z kontuzją więzadeł krzyżowych Gavi wróci do gry dopiero w przyszłym sezonie. Zdaniem hiszpańskich mediów kandydatem numer 1 do zastąpienia pomocnika FC Barcelony jest Giovani Lo Celso.

Reprezentacja Hiszpanii wykonała swoje zadanie i z bilansem siedmiu zwycięstw oraz jednej porażki awansowała na mistrzostwa Europy w Niemczech. W ostatnim meczu eliminacji drużyna z Półwyspu Iberyjskiego straciła jednak Gaviego. Pomocnik FC Barcelony zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Według wstępnych szacunków młoda gwiazda „Dumy Katalonii” wróci do gry dopiero w przyszłym sezonie. Oznacza to, że Gavi przegapi europejski czempionat oraz wiele spotkań swojego klubu. Mistrzowie LaLiga rozpoczęli już poszukiwania w kierunku zastąpienia 19-latka.

Zdaniem „Mundo Deportivo” wśród kandydatów do transferu czasowego znajduje się m.in. Giovani Lo Celso. Argentyńczyk miałby trafić do stolicy Katalonii na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Zawodnik Tottenhamu w trwającej kampanii ligowej jest zupełnie poza radarem Ante Postecoglou, rozgrywając zaledwie 83 minuty w ciągu kilku miesięcy.

Inną opcją dla „Blaugrany” jest skrócenie wypożyczenia Pablo Torre do Girony. 20-latek pełni rolę głębokiego rezerwowego na Estadi Montilivi. W obliczu świetnej formy reszty drużyny Michel nie liczy na gracza pozyskanego z FC Barcelony.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.