Wideo

Sędzia zabrał Ukrainie awans na mistrzostwa Europy? „Brak rzutu karnego to niezły skandal” [WIDEO]

screen

Reprezentacja Ukrainy bezbramkowo zremisowała z Włochami i zajęła trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej do EURO 2024. Zdaniem wielu ekspertów naszym sąsiadom należał się rzut karny w doliczonym czasie gry.

Do awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech reprezentacja Ukrainy potrzebowała zwycięstwa nad Włochami w meczu ostatniej kolejki eliminacji. Spotkanie zakończyło się ostatecznie bezbramkowym remisem i to Italia może cieszyć się z promocji na przyszłoroczny turniej. Pod koniec starcia nie zabrakło jednak kontrowersji.

W 93. minucie Mychajło Mudryk dostał podanie w polu karnym, jednak po kontakcie z rywalem padł na murawę. Sędzia Jesus Gil Manzano nie użył w tej sytuacji gwizdka. Akcja nie została również sprawdzona w systemie VAR.

Sprawę przeanalizowały już media w całej Europie. Zdaniem większości ekspertów nasi sąsiedzi powinni otrzymać rzut karny, który najprawdopodobniej wywindowałby ich na pozycję premiowaną awansem. Włosi doczołgali się na Euro, ale brak rzutu karnego w końcówce dla Ukrainy to niezły skandal – pisze Mateusz Święcicki.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.