Anglia

Haaland wskazał piłkarza, na którym wzorował się w młodości. „Był moją największą inspiracją”

Screen/ YouTube/ Man City

Erling Haaland to jeden z najlepszych napastników na świecie w ostatnich latach. Gwiazdor Manchesteru City wyjawił, na kim wzorował się w młodości.

Pomimo zaledwie 23 lat na karku Erling Haaland zapisał się już złotymi zgłoskami w historii światowego futbolu. Już w swoim pierwszym sezonie w Premier League Norweg zdominował rozgrywki, strzelając aż 36 goli w 35 meczach. Snajper pomógł również Manchesterowi City w wygraniu pierwszego pucharu Ligi Mistrzów.

W nowej kampanii ligowej gwiazdor „Obywateli” jest równie skuteczny. Na dwóch najważniejszych frontach Haaland może pochwalić się świetną skutecznością. Były piłkarz Borussii Dortmund zdobywa ponad jedną bramkę na mecz.

Przy okazji zgrupowania reprezentacji Norwegii Haaland udzielił wywiadu stacji „TV2”. Podczas rozmów zapytano go o największego idola z dzieciństwa. Triumfator Champions League bez wahania wskazał Cristiano Ronaldo.

Był moją największą inspiracją. Pamiętam, że zawsze oglądałem filmy z jego udziałem na YouTube’ie, aby przyjrzeć się jego ruchom w polu karnym. Urzekło mnie, w jaki sposób poruszał się, aby jeszcze bardziej uwypuklić paletę swoich możliwości zachwycał się Haaland.

Wystarczyło, że wykonywał dwa czy trzy ruchy przed zaatakowaniem wolnej przestrzeni, w której chciał się znaleźć. To rodzaj walki o pozycję ze środkowymi obrońcami. Wszystko musi być wykonane idealnie. Ważne jest też, by dostać dobre dośrodkowaniestwierdził Norweg.

Pomimo dobrej gry Haalanda w eliminacjach EURO, reprezentacja Norwegii nie pojedzie na turniej. W swojej grupie kwalifikacyjnej Skandynawowie musieli uznać wyższość Hiszpanii oraz Szkocji. Co więcej, drużyna nie ma szans na wystąpienie w marcowych barażach.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.