Transfery

Bartosz Slisz może odejść z Legii Warszawa już zimą. Silne zainteresowanie zagranicznego klubu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Turecki Trabzonspor uwzględnia Bartosza Slisza w swoich planach transferowych na zimowe okienko. Przedstawiciele „Bordo-Mavililer” obserwowali pomocnika Legii Warszawa podczas meczu z Czechami.

Bartosz Slisz to absolutnie kluczowy piłkarz Legii Warszawa. Pomocnik „Wojskowych” w aktualnym sezonie pojawił się na boisku już 26 razy. Jego dorobek to jeden gol i trzy asysty.

Talent 24-latka docenia również Michał Probierz. Slisz zadebiutował w kadrze narodowej jeszcze za kadencji Fernando Santosa, ale to u nowego selekcjonera wychowanek Energetyka ROW Rybnik jest ważnym elementem składu. Niewykluczone, że dobrymi występami na przestrzeni ostatnich miesięcy polski zawodnik zapracował sobie na zagraniczny transfer.

Zdaniem portalu Milliyet Slisz znalazł się na szczycie listy życzeń Trabzonsporu. Turecki klub zamierza wyruszyć na zakupy podczas zimowego okna transferowego. Wielkim zwolennikiem pozyskania Polaka jest trener klubu, Abdullah Avci.

– Przyspieszyły prace Trabzonsporu, który chce wzmocnić kadrę w zimowym oknie transferowym. Okazuje się, że pierwszym celem bordowo-niebieskich jest Bartosz Slisz. Skauci z uwagą obserwowali 24-latka w meczu pomiędzy Polską a Czechami. To utalentowany piłkarz, trener Abdullah Avci chce go widzieć w swoim składzie (tłum. legia.net) czytamy na łamach portalu Milliyet.

Umowa łącząca Slisza z Legią Warszawa wygasa wraz z końcem przyszłego roku. Portal Transfermarkt wycenia go na 5,5 miliona euro.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.