Anglia Hiszpania

Real Madryt znalazł następcę Sergio Ramosa. To stoper z Premier League

grafika: własne/Krótka Piłka

Real Madryt wciąż poszukuje wzmocnień na rynku transferowym. „Królewscy” latem stracili kilku ważnych zawodników, m.in. Raphaela Varane’a (jego transfer do Manchesteru United ma zostać oficjalnie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni) oraz Sergio Ramosa. W ich miejsce na razie do drużyny Carlo Ancelottiego trafił jedynie David Alaba. Jak się jednak okazuje, „Królewscy” wytypowali już zawodnika, który ma zostać następcą Ramosa.

Tylko jeden zawodnik latem dołączył do Realu Madryt. Spośród wszystkich topowych europejskich zespołów, „Królewscy” są jednym z najmniej aktywnych na rynku transferowym. Do drużyny Carlo Ancelottiego trafił jedynie David Alaba, który częściowo ma załatać ubytki w obronie. Ubytki dość spore. Madryt opuścił już bowiem Sergio Ramos, który trafił do PSG. W najbliższych dniach oficjalnie opuści go także Raphael Varane, którego przenosiny do Manchesteru United znajdują się na ostatniej prostej.

Real Madryt znalazł następcę Sergio Ramosa. To stoper z Premier League

Jak informuje stacja „Sky Sports”, Real znalazł zawodnika, który w Realu ma zostać następcą Ramosa. To Antonio Ruediger, występujący obecnie w Chelsea. Reprezentant Niemiec jest jednym z podstawowych graczy „The Blues”, wycenianym na 28 mln euro. Takiej kwoty Real za niego jednak nie zapłaci. Prawdopodobnie nie zapłaci zresztą żadnej. Florentino Perez chce bowiem poczekać ze sprowadzeniem Ruedigera do przyszłorocznego letniego okna transferowego. Wówczas będzie mógł ściągnąć Niemca za darmo. Jego kontrakt z Chelsea wygasa bowiem wraz z końcem czerwca 2022 roku.

Ruediger jest piłkarzem Chelsea od lipca 2017 roku (trafił do niej wówczas z AS Romy). W ubiegłym sezonie rozegrał 34 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.