Ligi zagraniczne

To on zastąpi Guardiolę? Dyrektor sportowy nie ma wątpliwości. „Może prowadzić taki klub”

Zdaniem Quique Carcela, dyrektora sportowego Girony, Michel ma odpowiednie kwalifikacje, aby w przyszłości wejść w buty Pepa Guardioli. Dodatkowo hiszpański klub należy do City Football Group.

Girona to jedno z największych, jeśli nie największe objawienie tego sezonu w Europie. Klub z Katalonii po trzynastu kolejkach sensacyjnie piastuje pozycję lidera ligi hiszpańskiej. „Blanc-i-vermells” dotychczas ulegli jedynie Realowi Madryt.

Drużyna z Estadi Montilivi prezentuje na wskroś ofensywną filozofię gry, co przekłada się na największą liczbę strzelonych goli w całej LaLiga. Piłkarze Girony cechują się natomiast wielką wszechstronnością. Podczas meczów tego zespołu często można zauważyć wzmożoną wymienność pozycji.

Jedną z osób odpowiedzialnych za rozwój tego niewielkiego klubu jest Michel. Chociaż 48-latek ma stosunkowo niewielki staż na stanowisku trenera pierwszej drużyny, to można zauważyć u niego nadzwyczajne zdolności. Według Quique Carcela szkoleniowiec Griony ma predyspozycje, aby w przyszłości zastąpić Pepa Guardiolę w Manchesterze City.

Michel ma talent, by prowadzić taki klub jak Manchester City. Nadal potrzebuje jednak czasu. Musi też złożyć się kilka czynników. Guardiola musiałby podjąć decyzję o odejściu mówił Carcel.

Na ten moment Michel jest szczęśliwy w Gironie. Chce dalej doskonalić ten projektdodał.

Aktualny kontrakt utytułowanego menadżera z „Obywatelami” obowiązuje do końca sezonu 2024/2025. Na ten moment nie wiadomo czy Hiszpan zdecyduje się na prolongatę. Dodatkowym atutem Michela jest fakt, iż Girona należy do holdingu City Football Group. W związku z tym odpowiedni ludzie z pewnością analizują jego pracę pod kątem ewentualnego wyjazdu do Anglii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.