Transfery

Gwiazda Premier League chce zagrać dla Barcelony. „Jest wiernym kibicem, to jego marzenie”

Luis Diaz to według portalu Transfermarkt najwyżej wyceniany piłkarz Liverpoolu. Jak ujawnił ojciec Kolumbijczyka, zawodnik „The Reds” marzy o grze w FC Barcelonie.

Luis Diaz swoją przygodę z europejskim futbolem rozpoczął w 2019 roku. Wówczas FC Porto wykupiło go za ponad siedem milionów euro z klubu Junior FC. Skrzydłowy zrobił furorę w Portugalii, czym zapracował sobie na transfer do jednego z angielskich gigantów – Liverpoolu.

Dotychczasowe wyniki Diaza w drużynie „The Reds” to piętnaście goli i dziewięć asyst. Kolumbijczyk przyczynił się również do zdobycia przez Liverpool Pucharu Anglii, Pucharu Ligi Angielskiej oraz Community Shield. Ostatnie tygodnie były dla niego jednak bardzo ciężkie.

Rodzice kolumbijskiego zawodnika zostali porwani przez paramilitarną grupę ELN (Armia Wyzwolenia Narodowego). Mama odzyskała wolność już po kilku godzinach, ale ojciec Diaza był przetrzymywany przez kilkanaście dni. Ostatecznie historia zakończyła się w najlepszy możliwy sposób, bez uszczerbków na zdrowiu.

Po uwolnieniu Luis Manuel Diaz jest często zapraszany do rozmów z mediami. W jednym z ostatnich wywiadów tata skrzydłowego Liverpoolu wyznał, że jego syn jest wielkim kibicem FC Barcelony i bardzo chętnie zagra kiedyś w barwach klubu z Camp Nou.

Luis jest wiernym kibicem Barçy i przybycie tam byłoby spełnieniem jego marzeń. Musimy być jednak wdzięczni Porto i Liverpoolowi za to, jak go przyjęli. A jeśli będzie możliwość przybycia do Barcy pewnego dnia… Nie ma żadnego problemu, ponieważ to także drużyna z topu, jedna z najlepszych na świeciestwierdził Diaz senior.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.