Reklama
Transfery

Legia Warszawa wkrótce ogłosi transfer ofensywnego zawodnika. „Testy medyczne zostały dokonane”

W czwartek Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła, że kontrakt Tomasa Pekharta nie został przedłużony. Według informacji przekazanych przez Tomasza Włodarczyka formację ofensywną „Wojskowych” wzmocni Makana Baku.

Pekhart trafił do ekipy „Wojskowych” na początku 2020 roku. Podczas kampanii ligowej 2020/2021 został królem strzelców Ekstraklasy. Czech zdobył aż 22 gole, czym znacznie przyczynił się do zdobycia przez Legię Warszawa mistrzostwa Polski.

Już od dłuższego czasu wiadomym było, że 33-latek nie zostanie w stolicy na kolejny sezon. Jak twierdzi dyrektor sportowy Jacek Zieliński, klub nie był w stanie porozumieć się z Pekhartem w kwestii warunków nowej umowy. Szeregi Legii opuści również Mateusz Hołownia.

Drużynę prowadzoną przez Kostę Runjaicia wzmocnić ma natomiast Makana Baku. Niemiec ostatni rok spędził w lidze tureckiej, gdzie reprezentował barwy Goztepe. W 21 meczach dla „Göz Göz” zdołał strzelić trzy gole i zanotować jedną asystę.

– Z tego co słyszałem, wczoraj była poważna przepychanka, były zawirowania. Klub zapewnia, że transfer dojdzie do skutku. Legia go nie ogłasza, ale ma ponoć ogłosić jutro, więc tego się trzymajmy. Baku chyba w tym momencie siedzi w Warszawie, testy zostały dokonane. Ale strona turecka, nie jestem tym zaskoczony, próbuje dokręcić śrubę. Legia w każdym razie zapewnia, że wszystko będzie dobrze – wyjawił Tomasz Włodarczyk.

Baku w przeszłości grał już w Ekstraklasie. Przez połowę sezonu 2020/2021 był piłkarzem Warty Poznań. To właśnie wtedy zwrócił na siebie uwagę bogatszych drużyn z krajowego podwórka. Portal Transfermarkt wycenia go na 700 tysięcy euro.

Reklama
Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej