Transfery

Adam Buksa może na stałe zmienić przynależność klubową. Pojawiła się oferta transferu

Adam Buksa
Fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

Jak informuje turecki „Sporx”, Antalyaspor postara się o wykupienie Adama Buksy z Lens. Władze klubu są bardzo zadowolone z Polaka i już teraz rozpoczęły rozmowy ws. transferu.

Adam Buksa podpisał kontrakt z Lens przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023. Napastnik nie przepracował okresu przygotowawczego z drużyną ze względu na kontuzję. Po powrocie na boisko szybko nabawił się kolejnego urazu, który wyeliminował go z gry na wiele miesięcy.

Z tych względów Polak w swojej pierwszej kampanii ligowej na Stade Félix-Bollaert rozegrał niespełna sto minut. W obliczu dużej konkurencji i braku miejsca w składzie Buksa latem przeniósł się do Antalyasporu. Po przeprowadzce do Turcji 27-latek ponownie udowadnia swoją wartość.

Po dwunastu kolejkach nowego sezonu „Skorpiony” plasują się w górnej połowie tabeli Super Lig, a reprezentant Polski przyczynił się do takiego stanu rzeczy. Jego dotychczasowe statystyki w Antalyasporze to pięć goli i dwie asysty. Zdaniem portalu „Sporx” klub postara się o wykupienie Buksy na stałe.

Władze tureckiego zespołu już teraz poinformowały Lens o swoich zamiarach. Na ten moment nie wiadomo, jak do sprawy podejdzie Lens. Jeżeli Buksa utrzyma swoją formę, niewykluczone, że otrzyma szansę w Ligue 1 lub trafi w inne miejsce.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.