Transfery

Dawid Kownacki szykuje się do zimowego wypożyczenia. Ujawniono potencjalny kierunek przenosin

Dawid Kownacki
Fot. Screen: YouTube/Fortuna Düsseldorf

Dawid Kownacki nie odnalazł się w Werderze Brema. Zdaniem niemieckich mediów Polak zostanie wypożyczony zimą do innego klubu.

W sezonie 2022/2023 Dawid Kownacki był czołową postacią walczącej o awans do Bundesligi Fortuny Duesseldorf. Polak zakończył kampanię ligową z tzw. double-double, a więc miał na koncie szesnaście goli i dziesięć asyst. Zważając na swoją pozycję, napastnik postanowił nie przedłużać wygasającego kontraktu.

Od momentu ogłoszenia odejścia z klubu Kownacki był łączony z wieloma zespołami. Eksperci domagali się również jego powołania do reprezentacji narodowej. 26-latek ostatecznie przeniósł się na wyższy stopień rozgrywkowy, do Werderu Brema. Jego początki na Weserstadion ostudziły jednak wszelkie zapędy.

Nieco ponad 200 minut w Bundeslidze i brak jakiegokolwiek udziału w bramkach sprawiły, że już teraz obie strony rozważają transfer czasowy zimą. Kownacki oczekiwał większej ilości szans do gry, dlatego też nie zamierza protestować. Portal 90min.de zasugerował również potencjalny kierunek wypożyczenia.

7-krotny reprezentant Polski w drugiej połowie sezonu może wrócić do Fortuny Duesseldorf. „Flingeraner” ponownie walczą o awans do elity, a sam Kownacki mógłby odbudować tam swoją pewność siebie. Kwestia kierunku przenosin pozostaje póki co w strefie spekulacji.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.