Transfery

Juventus wycenił Ronaldo. Fabrizio Romano przedstawił oczekiwania klubu

grafika: własna/Krótka Piłka

Saga transferowa z Cristiano Ronaldo w roli głównej dopiero się rozkręca. Według włoskiej prasy Portugalczyk chce zmienić barwy klubowe. Jorge Mendes szuka dostępnych opcji transferu dla pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki. Fabrizio Romano przekazał informacje, wedle których Juventus oczekuje za swoją gwiazdę 30 milionów euro.

Przyszłość klubowa Ronaldo stoi pod znakiem zapytania. Od wielu tygodni światowa prasa rozpisuje się na temat potencjalnego transferu 179-krotnego reprezentanta Portugalii. Ma on jednak spory problem. Grono klubów, które chciałyby go pozyskać zmniejsza się z każdym dniem.

Juventus wycenił Ronaldo. Fabrizio Romano przedstawił oczekiwania klubu

Według Fabrizio Romano Paris Saint-Germain nie jest zainteresowane pozyskaniem Ronaldo. Włoski dziennikarz twierdzi, że w grze po podpis 36-latka jest obecnie tylko i wyłącznie Manchester City. „Obywatele” jednak nie kwapią się, aby sprowadzić Portugalczyka za wszelką cenę.

Mistrzowie Anglii chcieliby pozyskać Ronaldo bez płacenia sumy odstępnego jego byłemu pracodawcy. Natomiast Juventus oczekuje za swojego piłkarza 30 mln euro. Szefostwo „Starej Damy” byłoby skłonne spojrzeć przychylniejszym okiem na transfer, jeśli do transakcji zostałby włączony Gabriel Jesus, lecz nie dojdzie do tego, bo Manchester City nie zamierza pozbywać się brazylijskiego napastnika.

W związku z tym panuje impas. Klub rywalizujący w Premier League do tej pory nie przedstawił żadnej oferty „Bianconerim”. Nie można wykluczyć, że nie zmieni się to do końca okienka transferowego. Sytuacja jest jednak dynamiczna, więc nie można stwierdzić ze stuprocentową pewnością, że Ronaldo pozostanie na kolejny sezon w Turynie. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Wówczas będzie on mógł zmienić pracodawcę jako tak zwany wolny zawodnik.

Dziennikarz portalu "Krótka Piłka". Pasjonat włoskiego Calcio oraz Bundesligi. Miłośnik siatkówki i piłki ręcznej. Kibic, którego błękitne serce bije w zachodniej części Londynu.