Polacy za granicą

Xavi wytłumaczył słabą formę Roberta Lewandowskiego. „Zapewniam, że to z tego powodu”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Aktualny sezon rozpoczął się dla Roberta Lewandowskiego bardzo źle. Xavi wytłumaczył, co według niego stoi za gorszą dyspozycją kapitana reprezentacji Polski.

Zaledwie sześć goli w połowie listopada to zdecydowanie najgorszy wynik Roberta Lewandowskiego od lat. Od początku sezonu 2023/2024 był w optymalnej formie strzeleckiej zaledwie przez miesiąc. Dodatkowo Polak musiał zmagać się z kontuzją.

Lewandowski ze względu na uraz stawu skokowego, którego doznał w meczu przeciwko FC Porto, musiał pauzować przez trzy tygodnie. Piłkarz „Dumy Katalonii” opuścił trzy spotkania w piłce klubowej, nie pojechał również na zgrupowanie kadry. W El Clasico wszedł na boisko dopiero z ławki.

Zdaniem Xaviego wina nie leży wyłącznie w polskim zawodniku. Podczas konferencji prasowej przed najbliższym ligowym starciem FC Barcelony szkoleniowiec wypowiedział się w tym temacie. Hiszpan uważa, że Lewandowski cierpi na sposobie gry drużyny.

Robert jest w świetnej kondycji, odczuwa brak gry pozycyjnej. Nie atakowaliśmy dobrze i nie dbaliśmy o Roberta tak, jak zwykliśmy to robić. Zapewniam, że jego problemy wynikają z braku gry pozycyjnej stwierdził Xavi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.