Transfery

Lionel Messi domaga się transferu byłego piłkarza FC Barcelony. Latem będzie do wzięcia za darmo

Screen/ YouTube/ Inter Miami CF

W przyszłym sezonie w Interze Miami może występować aż sześciu byłych piłkarzy FC Barcelony. Po słowie z amerykańskim klubem jest Luis Suarez, a Lionel Messi chce, aby do drużyny dołączył także Ivan Rakitić.

Początek letniego okna transferowego stanął w Interze Miami pod znakiem wielkich wzmocnień. W ciągu kilku dni klub z Major League Soccer zakontraktował trzy byłe gwiazdy FC Barcelony – Lionela Messiego, Jordiego Albę oraz Sergio Busquetsa. Mimo to ekipa z Florydy nie zdołała odrobić strat z początku rozgrywek i nie awansowała do fazy play-off.

Wiele wskazuje na to, że w zespole Davida Beckhama zameldują się kolejni gracze z przeszłością w stolicy Katalonii. Już od kilku miesięcy trwa saga związana z przenosinami Luisa Suareza do Interu Miami. Zdaniem mediów Urugwajczyk niebawem rozwiąże kontrakt z Gremio i przeprowadzi się do USA.

A to dopiero początek doniesień w tej sprawie. Po zakończeniu aktualnego sezonu wygasa umowa Sergiego Roberto z FC Barceloną. Boczny obrońca również jest łączony z darmowym transferem do „The Herons”.

W lipcu na rynku wolnych agentów będzie widniało także nazwisko Ivana Rakitica. Lionel Messi naciska na to, aby Chorwat zasilił skład Interu Miami. Pomocnik rozgrywa swoje ostatnie miesiące w barwach Sevilli.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.