Polacy za granicą Włochy

Genialny wolej Zielińskiego w meczu z Atalantą. Piąty gol Polaka w tym sezonie Serie A [WIDEO]

W 23. kolejce Serie A, Atalanta Bergamo podejmuje u siebie Napoli. Choć obie drużyny prezentowały nierówną formę w tym sezonie, to spotkanie przyniosło sporo emocji.

Strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie i rozpoczął je Duvan Zapata w 52. minucie meczu. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. Nadzieję na punkty Napoli dał Piotr Zieliński, który fantastycznym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

W 64 minucie meczu, prowadzenie odzyskała Atalanta. Gosens wyprowadził ją na prowadzenie, a wynik podwyższył Muriel. Kolumbijczyk pozazdrościł Polakowi bramki i w podobnym stylu posłał piłkę do siatki.

Następnie Napoli na chwilę odzyskało wiarę i złapało kontakt. W 76. minucie kolejny raz na listę strzelców wpisał się Gosens, który tym razem trafił do własnej siatki.

Ostatecznie Atalanta wygrała 4:2. Rezultat meczu ustalił Cristian Gabriel Romero i gospodarze wskoczyli na czwarte miejsce Serie A. Napoli natomiast na ten moment nie kwalifikuje się do europejskich pucharów i zajmuje siódme miejsce.