I liga

Media: Klub z 1. Ligi proponował Markowi Papszunowi pracę. Były trener Rakowa odmówił

Fot. Paweł Jerzmanowski

Jak poinformował Szymon Piórek w programie „Weszłopolscy”, Wisła Kraków kontaktowała się z Markiem Papszunem. Były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa odrzucił ofertę „Białej Gwiazdy”.

Marek Papszun wraz z końcem minionego sezonu niespodziewanie rozstał się z Rakowem Częstochowa. Od tamtej pory mistrz Polski nie podjął nowej pracy w zawodzie. W przerwie od trenowania 49-latek pełni rolę eksperta telewizyjnego w Canal+Sport.

Były szkoleniowiec „Medalików” łączony był z wieloma zagranicznymi klubami. W medialnych doniesieniach padały nazwy takie jak Olympiacos Pireus, Girondins Bordeaux, Szachtar Doniec czy Dynamo Kijów. Jak się okazuje, pojawiła się również propozycja z 1. Ligi.

Według informacji przekazanych przez Szymona Piórka, zatrudnieniem Papszuna zainteresowana była Wisła Kraków. Przedstawiciele „Białej Gwiazdy” skontaktowali się z menadżerem telefonicznie. Propozycja została jednak odrzucona.

Pomysł Wisły Kraków był taki, że zastanawiano się nad Danielem Myśliwcem, a jednocześnie wykonano telefon do Marka Papszuna. Bo był kontrakt, ale były trener Rakowa Częstochowa z całym szacunkiem podziękował mówił Piórek w programie „Weszłopolscy”.

Po czternastu rozegranych kolejkach Wisła Kraków zajmuje ósme miejsce na zapleczu Ekstraklasy. Celem drużyny Radosława Sobolewskiego jest bezpośredni awans do elity. W najbliższym meczu zespół z Małopolski zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.