I liga

Wychowanek FC Barcelony zagra w 1. Lidze. Podpisał kontrakt z Sandecją

Fot. sandecja.pl

Wychowanek FC Barcelony, Armand Ella Ken ponownie został zawodnikiem Sandecji Nowy Sącz. 28 – letni pomocnik podpisał kontrakt do końca czerwca bieżącego roku z opcją przedłużenia o rok.

Armand Ella Ken piłkarskiego rzemiosła uczył się w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia. W 2011 roku reprezentując Kamerun w kategorii wiekowej U-20 zdobył wicemistrzostwo Afryki.

W sezonie 2012/2013 przeniósł się do wschodniej Europy, gdzie bronił barwy Karpat Lwów, rok później próbował swoich sił w węgierskim Kaposvári Rákóczi FC. Do Nowego Sącza trafił w 2014 roku, by zadebiutować 15 listopada w meczu ze Stomilem Olsztyn. Kameruński pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony już w drugim meczu, kiedy strzelił dwa gole GKS-owi Tychy.

Łącznie Armand Ella Ken rozegrał w „Biało-czarnych” jedenaście spotkań, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców.

Źródło: Informacja prasowa Sandecji (sandecja.pl)

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.