Niższe ligi

Enzo Fernandez radzi się piłkarza z polskiej okręgówki. Niesamowita historia w niższej lidze

Fot. Screen/ YouTube/ Chelsea F.C.

Na początku roku Enzo Fernandez stał się bohaterem najdroższego transferu w historii Premier League. Jak się okazuje, gwiazdor Chelsea współpracuje z Giuliano Pagano, piłkarzem Górnika Piaski i trenerem mentalnym.

Podczas mundialu w Katarze Enzo Fernandez stał się zawodnikiem rozpoznawalnym na całym świecie. Pomocnik w dużym stopniu przyczynił się do zdobycia przez Argentynę mistrzostwa świata, a sam otrzymał nagrodę dla najlepszego młodego zawodnika turnieju. Kilka tygodni później świetna forma przerodziła się w głośny transfer.

Chociaż Benfica Lizbona nie chciała sprzedawać 22-latka, to pieniądze zaoferowane przez Chelsea okazały się zbyt kuszące. Londyński klub zapłacił za Fernandeza bagatela 121 milionów euro, co do dziś pozostaje rekordem Premier League. Młody piłkarz rozegrał dotychczas 35 meczów w barwach „The Blues”.

Przygotowanie mentalne jest jednym z najważniejszych czynników w sporcie na najwyższym poziomie. Co ciekawe, w tym aspekcie Fernandez korzysta z usług… Giuliano Pagano, piłkarza Górnika Piaski z polskiej okręgówki. Panowie po raz pierwszy spotkali się w Lizbonie, przez wspólnego znajomego.

Początkowo nie mogłem w to uwierzyć. Ciężko było powstrzymać tremę przed pierwszą rozmową. Enzo okazał się jednak niezwykle towarzyskim i otwartym człowiekiem. Nasza współpraca trwa od roku i opiera się głównie na sesjach internetowych, które prowadzę z budynku klubowego Górnika Piaski. Podsuwam Enzo narzędzia i rozwiązania, dzięki którym staje się lepszym piłkarzem mówił Pagano w rozmowie z portalem i.pl.

Odczuwam dumę, że mogę pracować z jednym z najlepszych pomocników na świecie. Odległość nie stanowi żadnego problemu, choć wiele osób nie dowierza w tę współpracę, pytając: dlaczego jesteś w Czeladzi, a nie stolicy Anglii? dodał Włoch z argentyńskim paszportem.

Pagano mieszka w Polsce od trzech lat. Do kraju został ściągnięty przez firmę menadżerską. Najpierw bronił barw Górnika 09 Mysłowice, a następnie przeniósł się do wspomnianego Górnika Piaski z Czeladzi.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.