Inne ligi Polacy za granicą

Coraz gorsza sytuacja Michała Skórasia w Belgii. „Trener ma lepszych zawodników”

Fot. Club Brugge

Michał Skóraś od 1 lipca bieżącego roku jest zawodnikiem Club Brugge. W Belgii jego sytuacja wygląda jednak coraz słabiej, bo trener zespołu Polaka woli stawiać na innych zawodników.

Michał Skóraś kilka miesięcy temu odszedł z Lecha Poznań, za 6 mln euro przenosząc się do Club Brugge. W Belgii początek miał obiecujący – rozgrywki ligowe rozpoczął w pierwszym składzie (w zremisowanym 1:1 meczu z KV Mechelen), a dodatkowo w pierwszej jedenastce znajdował się także w dwóch pierwszych spotkaniach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Im jednak dalej w sezon, tym mniej minut spędzał na murawie polski skrzydłowy. W lidze od 8 października ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej Club Brugge w lidze, a w trzecim meczu grupowym LKE również nie wybiegł na boisko.

Na temat trudnej sytuacji Skórasia wypowiedział się belgijski dziennikarz, Jarno Bertho. – Nie ma żadnego urazu. To decyzja trenera, że nie otrzymywał zbyt wielu szans. Nigdy nie zawiódł, ale trener Ronny Deila ma do dyspozycji lepszych zawodników w tym momencie – przyznał wspomniany dziennikarz w rozmowie z portalem Sportowe Fakty WP.