Ekstraklasa

Zaskakujący transfer Warty! Reprezentant Węgier zagra w poznańskim zespole

Marton Eppel został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Ośmiokrotny reprezentant Węgier i były król strzelców węgierskiej ekstraklasy podpisał z polskim klubem kontrakt do końca sezonu.

Mimo że okno transferowe zakończyło się już jakiś czas temu, niektóre kluby wciąż uzupełniają swoje kadry. Cały czas możliwe jest bowiem podpisywanie kontraktów z wolnymi zawodnikami. Z tego przywileju skorzystać postanowiła Warta Poznań, która dokonała zaskakującego wzmocnienia.

Nowym piłkarzem klubu z Ekstraklasy został Marton Eppel, ośmiokrotny reprezentant Węgier i były król strzelców węgierskiej ekstraklasy.31-letni napastnik przez ostatnie 1,5 roku reprezentował barwy Diogyori VTK. Z węgierskim klubem rozstał się jednak w lipcu, a od tamtej pory nie znalazł nowego pracodawcy.

Wcześniej Eppel występował m.in. w Cercle Brugge, Kairacie Ałmaty czy Honvedzie Budapeszt. To właśnie w barwach Honvedu grał najlepiej. Na tyle dobrze, że zapracował na miejsce w reprezentacji Węgier, a także na transfer do wspomnianego Kairatu, który zapłacił za niego 500 tysięcy euro.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że dołączam do Warty Poznań. Byłem wolnym zawodnikiem i może to się wydawać dziwne, że dopiero w październiku podpisuję kontrakt, ale w ostatnim czasie czekałem na naprawdę dobrą ofertę z dobrego klubu, z najwyższej ligi. Cieszę się, że podpisałem kontrakt z Wartą – powiedział Eppel po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę internetową Warty. – Mimo to, że nie miałem ostatnio klubu, jestem w dobrej formie fizycznej. Dziękuję klubowi za to, że mogłem przez te dziesięć dni trenować z zespołem i zagrać w dwóch sparingach. Myślę, że trenerzy zdążyli się przekonać o tym, że jestem gotowy do gry, jak również o tym, że mogę pomóc zespołowi. Jestem doświadczonym graczem, grałem już w kilku klubach nie tylko na Węgrzech, ale też za granicą. Mogę pomóc Warcie właśnie swoim doświadczeniem. Klub szukał typowej „dziewiątki”, ja jestem typową „dziewiątką”. Uważam, że mogę dać Warcie gole, asysty i pomóc w utrzymaniu się przy piłce w ofensywie – dodał.