Reklama
Ekstraklasa Niemcy

Podolski zgłosił gotowość gry dla niemieckiego zespołu. Brutalnie szczera reakcja legendy klubu

Fot. Paweł Jerzmanowski

Kilka dni temu Lukas Podolski w jednym z niemieckich podcastów wypowiedział się na temat możliwego powrotu do FC Koeln. Zawodnik Górnika Zabrze wyraził gotowość do powrotu do niemieckiego zespołu, do którego mógłby zostać wypożyczony zimą. Szczerze i dobitnie na pomysł takiego rozwiązania zareagował legendarny zawodnik zespołu z Kolonii, Dieter Muller.

Siedem meczów, jeden remis, sześć porażek – to bilans FC Koeln na początku sezonu Bundesligi. Klub z Kolonii fatalnie rozpoczął sezon ligowy, przez to w Niemczech bardzo dużo mówi się o zmianach, do których może dojść w nim zimą.

O tych zmianach kilka dni temu w jednym z niemieckojęzycznych podcastów mówił m.in. Lukas Podolski, były zawodnik FC Koeln. – Jestem gotowy na wszystko i otwarty na wszelkie przygody. Mogliby zadzwonić i wypożyczyć mnie zimą – przyznał zawodnik Górnika Zabrze.

Pomysł Podolskiego skomentował Dieter Muller, legendarny piłkarz FC Koeln. –  Nie sądzę, żeby był wybawicielem. Nie wiem, w jakiej kondycji fizycznej jest Podolski. Co to ma znaczyć? Podolski miałby alibi. Jest za stary. Szefowie FC Koeln powinni raczej pomyśleć o wzmocnieniu się zimą dwoma lub trzema młodszymi zawodnikami, którzy mogą pomóc drużynie – przyznał 69-latek w rozmowie z portalem sport1.de.

Reklama