Włochy

Kapitalna asysta Matteo Politano. „Mistrzowskie dotknięcie”

Screen // Twitter/ ELEVENSPORTSPL

W meczu 9. kolejki Serie A Napoli nie dało szans Hellasowi Werona. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0, po przerwie dołożyli trzecie trafienie. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Chwicza Chwaracchelia, któremu przy obydwu bramkach asystował Matteo Politano. Jedna asysta była szczególnej urody.

Była 55. minuta spotkania, a Napoli prowadziło już 2:0. Gospodarze atakowali, szukając gola kontaktowego, ale w pewnym momencie nacięli się na kontrę. Giacomo Raspadori rozpoczął atak gości, dostarczając piłkę do Matteo Politano. Ten w kapitalny sposób dograł natomiast do Chwiczy Chwaracchelii, który popędził w kierunku bramki rywala, a następnie strzelił gola.

Równie duże słowa uznania, co Chwaracchelii, należą się także Politano. Pomocnik Napoli popisał się bowiem fantastyczną asystą. – Mistrzowskie dotknięcie – powiedział na antenie stacji ELEVEN SPORTS jeden z komentatorów.