Anglia

Mikel Arteta rozważał odejście z Arsenalu. Zaskakujące wyznanie szkoleniowca „Kanonierów”

W ubiegłym sezonie Arsenal był bliski zdobycia mistrzostwa Anglii. Ostatecznie po tytuł sięgnął jednak Manchester City. Mikel Arteta wyznał, że w tamtym momencie myślał o zrezygnowaniu z pracy w klubie.

Miniona kampania ligowa w Premier League dostarczyła widzom emocjonujący wyścig o mistrzostwo pomiędzy Arsenalem oraz Manchesterem City. Triumfatorami ostatecznie okazali się podopieczni Pepa Guardioli. Drużyna z Londynu pod koniec sezonu złapała mocną zadyszkę, wygrywając zaledwie trzy spotkania na dziewięć kolejek.

„Obywatele” zakończyli rozgrywki z przewagą pięciu punktów nad Arsenalem. Po tych wydarzeniach w poważny kryzys wpadł Mikel Arteta. Hiszpan wyznał, że rozważał odejście z zespołu „Kanonierów”.

Nienawidzę przegrywać. Byłem naprawdę rozczarowany, gdy nie wygraliśmy tytułu, choć mieliśmy na to wielką szansę stwierdził Arteta.

Wziąłem winę na siebie. Musiałem zastanowić nad tym, czy nadal jestem odpowiednią osobą, aby wznieść klub na inny poziom dodał.

Na początku nowego sezonu Arteta ponownie wprowadził Arsenal na zwycięską ścieżkę. W pierwszych ośmiu kolejkach drużyna z Emirates Stadium wygrała sześć meczów i odniosła dwa remisy. Tempa „Kanonierom” dotrzymuje jedynie Tottenham.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.