Transfery

Kolejny transfer z Manchesteru City do Arsenalu. „Kanonierzy” wzmacniają linię obrony

grafika: własne/Krótka Piłka

Arsenal osiągnął porozumienie z Manchesterem City w sprawie transferu Ołeksandra Zinczenki. Ukraiński defensor będzie drugim zawodnikiem „Obywateli”, który w tym okienku przeniesie się na Emirates Stadium.

Po przeprowadzeniu kilku sporych transferów Pep Guardiola wietrzy szatnię Manchesteru City. Drużynę mistrzów Anglii opuścili już m.in. Gabriel Jesus oraz Raheem Sterling. Na sprzedaży swoich ofensywnych zawodników „Obywatele” zarobili nieco ponad 100 milionów euro.

Kolejnym z graczy, którzy wkrótce pożegnają się z Etihad Stadium najprawdopodobniej okaże się Ołeksandr Zinczenko. W poprzednim sezonie ukraiński obrońca pełnił rolę rezerwowego. Mimo to we wszystkich rozgrywkach zanotował niemal 2000 minut na placu gry.

Jak poinformował Fabrizio Romano, 25-latek tak samo jak Gabriel Jesus zostanie nowym zawodnikiem Arsenalu. „Kanonierzy” porozumieli się już z Manchesterem City w kwestii klauzuli wykupu Zinczenki. Na konto mistrzów Anglii wpłynie 30 milionów funtów.

Do zamknięcia transferu brakuje już tylko ustalenia warunków indywidualnych kontraktu 52-krotnego reprezentanta Ukrainy z londyńskim klubem. Strony są jednak niemal przekonane, że znajdą wspólne stanowisko w tej materii.

Dziennikarz serwisów Krótka Piłka oraz Madridistas.pl, fan glacy Pepa Guardioli i pizzy hawajskiej