Kadra

Lewandowski zabrał głos ws. opaski kapitańskiej w kadrze. „Temat w Polsce jest za bardzo rozdmuchany”

Fot. Paweł Jerzmanowski

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Robert Lewandowski nie pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” piłkarz FC Barcelony odniósł się do kwestii opaski kapitańskiej w kadrze.

Podczas październikowego zgrupowania reprezentacja Polski rozegra kolejne dwa mecze eliminacji mistrzostw Europy. Rywalami podopiecznych Michała Probierza będą Wyspy Owcze oraz Mołdawia. W tych spotkaniach nie wystąpi Robert Lewandowski.

Napastnik odniósł kontuzję stawu skokowego w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko FC Porto. Pod nieobecność Lewandowskiego funkcję kapitana biało-czerwonych pełnił będzie Piotr Zieliński. W rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty” zawodnik FC Barcelony wypowiedział się w kwestii opaski kapitańskiej w drużynie narodowej.

Piotrek jest dojrzałym zawodnikiem, jest to dla niego wielkie wyróżnienie. Wielokrotnie decydował o tym, jak spotkania reprezentacji wyglądały. Jest to dobra decyzja mówił Lewandowski.

Chociaż dla mnie temat kapitana w Polsce jest za bardzo rozdmuchany, bo na boisku gra jedenastu piłkarzy, zawodnicy na ławce również pełnią wielką rolę i to czy jedna osoba, czy druga nosi opaskę, nie oznacza, że reprezentacja nagle zmieni swoje oblicze. Jedna osoba nie decyduje o wielu rzeczach, a na pewno nie o wszystkimstwierdził.

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiło się wiele głosów krytykujących Lewandowskiego za jego postawę jako kapitana kadry. Piłkarz „Dumy Katalonii” szczególnie podpadł komentującym podczas swojego wywiadu dla portalu „Meczyki.pl”. Poruszane było również boiskowe zachowanie 35-latka.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.