Kadra

Jerzy Brzęczek stanął w obronie Roberta Lewandowskiego. „Teraz jest moda, aby w niego uderzać”

fot. Krótka Piłka/Paweł Jerzmanowski

W ostatnich tygodniach nasiliła się publiczna dyskusja na temat przydatności Roberta Lewandowskiego jako kapitana reprezentacji Polski. W obronie napastnika FC Barcelony stanął Jerzy Brzęczek, były selekcjoner kadry.

Rola Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski stała się w ostatnim czasie jednym z głównych tematów pośród ekspertów oraz kibiców. Zdaniem wielu osób piłkarz FC Barcelony powinien utracić opaskę kapitańską lub nawet nie zostać powołany na najbliższe zgrupowanie kadry. Inne spojrzenie na ten spór ma Jerzy Brzęczek.

Zdaniem byłego selekcjonera biało-czerwonych zrezygnowanie z Lewandowskiego byłoby wielkim błędem. Według Brzęczka „Dumy Katalonii” przez lata odgrywał kluczową rolę w drużynie narodowej i należy mu się więcej wyrozumiałości. Swoje przemyślenia ujawnił w rozmowie z „Interią”.

– Teraz jest moda na to, aby uderzać w Roberta. Nagle wszyscy krzyczą, że nie ma predyspozycji do tego, aby być kapitanem, a przez lata, kiedy kadrze szło dobrze, nikt się o tym nie zająknął. Znowu mamy do czynienia z odbijaniem się od ściany do ściany, a dyskusję kibiców zdominuje pytanie, czy selekcjoner pokaże odwagę i zrezygnuje z Lewandowskiego. Moim zdaniem to byłby wielki błądmówił Brzęczek.

– Trzeba przede wszystkim zrozumieć problemy tej szatni i oczyścić atmosferę. Zamknąć pewne tematy, chociażby te związane z wywiadem, który według mnie był nie na miejscu – dodał.

Jerzy Brzęczek pełnił rolę selekcjonera reprezentacji Polski w latach 2018-2021. Jego bilans to 12 zwycięstw, 5 remisów i 7 porażek. 52-latek został zwolniony przed przełożonymi mistrzostwami Europy.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.