Kadra

Podstawowy piłkarz kadry odniósł kontuzję przed zgrupowaniem. Jego powołanie to niewiadoma

Fot. Paweł Jerzmanowski

W połowie października reprezentacja Polski rozegra kolejne mecze eliminacji mistrzostw Europy 2024. Pod znakiem zapytania stoi powołanie dla Bartosza Bereszyńskiego, który odniósł uraz uda.

Przed reprezentacją Polski pozostały trzy ostatnie mecze eliminacji przyszłorocznego EURO. Biało-czerwoni zmierzą się z Wyspami Owczymi, Mołdawią oraz Czechami. Szanse bezpośredniego awansu na turniej są na ten moment jedynie matematyczne.

Po nieudanym wrześniowym zgrupowaniu Cezary Kulesza postanowił pożegnać się z Fernando Santosem. Drużyna narodowa w słabym stylu pokonała Wyspy Owcze, a następnie doznała druzgocącej porażki z Albanią. Następcą Portugalczyka został Michał Probierz.

Niewykluczone, że nowy selekcjoner już podczas swojego pierwszego pobytu na kadrze będzie musiał radzić sobie bez podstawowego obrońcy. W środowym meczu przeciwko Salernitanie urazu uda doznał Bartosz Bereszyński. Defensor opuścił plac gry po nieco ponad kwadransie.

Na ten moment nie wiadomo jak poważna jest kontuzja 31-latka. Pokażą to dopiero szczegółowe badania. Bereszyński dotychczas rozegrał 54 spotkania w reprezentacji Polski.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.