Kadra

Zbigniew Boniek wyjawił zarobki Sousy. Są mniejsze niż spekulowano

Fot. własne/ Paweł Jerzmanowski

Zbigniew Boniek był gościem w studiu „Cafe Futbol”, gdzie opowiedział o wyborze nowego selekcjonera i kulisach jego zatrudnienia. Prezes PZPN skomentował również zarobki Portugalczyka.

Zbigniew Boniek był gościem w programie „Cafe Futbol”, w którym został zapytany o to, czym kierował się przy wyborze zastępcy Jerzego Brzęczka. Prezes PZPN opowiedział również o kulisach zakontraktowania Paulo Sousy.

„6-7 grudnia byłem przekonany, że zrobię zmianę selekcjonera. Zastanawiałem się, szukałem, było trzech, czterech ludzi. Muszę powiedzieć, że przez 30,35 dni słabo spałem. Ale od pewnego momentu byłem już pewien, że Paulo Sousa będzie dobrym wyborem.

Kandydatów było trzech czy czterech, ale po telefonie do Sousy nie chciałem już innych. Skontaktowałem jego adwokata z naszym sekretarzem generalnym, żeby dogadali szczegóły. Z tych dostępnych na rynku Sousa da nam najwięcej jeśli chodzi o charyzmę, doświadczenie, znajomość piłki.”

przyznał Boniek

W dalszej części programu były zawodnik m.in. Juventusu wyjawił, że Sousa miał wolną rękę przy wyborze sztabu szkoleniowego. Ponadto zdradził ile zarabiać będzie nowy selekcjoner „Biało-Czerwonych”.

„Powiedziałem Sousie: wybierz sobie sztab, jaki chcesz. Chcesz trenera bramkarzy z Polski, to mam jakieś podpowiedzi. Nie chcesz, weź swojego. Sousa zapytał, kto się zajmował analizą. Chciał porozmawiać z Hubertem Małowiejskim, Hubert spodobał mu się i jest w jego sztabie.

2 mln euro rocznie? O takiej sumie w ogóle mowy nie ma. Razem z wynagrodzeniem sztabu suma jest dużo niższa niż 2 mln euro.”