Kadra

Tomaszewski ostro skrytykował Paulo Sousę. Wskazał jego największy błąd

Własne / Bartosz Rzemiński

Jan Tomaszewski po raz kolejny zdecydował się skrytykować Paulo Sousę. Były bramkarz reprezentacji Polski uważa, że selekcjoner popełnił błąd, który skutkował straceniem szans na pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej.

Polacy zdążyli rozegrać już trzy mecze w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Na pierwszy ogień poszli Węgrzy, z którymi zremisowaliśmy 3:3 kolejna była Andora (zwycięstwo 3:0) oraz Anglia (porażka 1:2). Nie są to wymarzone wyniki dla kibiców „Biało-Czerwonych”, ale opinia publiczna raczej obdarzyła zaufaniem nowego szkoleniowca reprezentacji

Jednak ekspert i były reprezentant Polski, Jan Tomaszewski uważa, że to właśnie selekcjoner przez swoje błędy jest odpowiedzialny za niepowodzenia.

– My w tej chwili szukamy podstawowej jedenastki na Euro, a potem na mistrzostwa świata. Nie ma tej jedenastki. Byłem i jestem za Sousą, taktyka jest OK, ale bez sensu jest dobór zawodników. W pierwszych trzech meczach było pomieszanie z poplątaniem – stwierdził Tomaszewski w rozmowie z Przemysławem Ofiarą dla  „Super Expressu”

– Ja po prostu żądam, żeby to poukładał! Co on ma tutaj do układania? Na Boga! Niech się zdecyduje, jak mamy grać i kim. Niedawno wpadł na szatański pomysł, żeby dwoma dziewiątkami grać na Anglików! W rezultacie w środku pola rywale grali z nami w dziada. A wystawienie Roberta w pomocy w meczu z Andorą było samobójstwem. Jestem przekonany, że Bayern ma o to ogromne pretensje do Sousy – dodał były bramkarz

W dodatku Tomaszewski uważa, że pierwsze miejsce w naszej grupie eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 już przepadło.

– Sousa wynajdywał zawodników – w jednym meczu grali, w drugim siedzieli na trybunach, w trzecim grają z Anglikami… Praktycznie przegraliśmy tym pierwsze miejsce w grupie! Pozostają nam tylko baraże. Tu już nie można popełnić błędu – podsumował.

Fanatyk ligi angielskiej oraz najlepszej ligi świata czyli polskiej A-klasy ;) Twitter: @Jakub10920713