Hiszpania

Czołowy trener nie będzie pracował w Barcelonie. Zdecydowana deklaracja szkoleniowca

screen/ YouTube/ FC Barcelona

Wśród kandydatów do objęcia FC Barcelony wymieniano kilku kandydatów. Od plotek łączących z „Dumą Katalonii” zdecydowanie odciął się Mikel Arteta. Hiszpan zamierza pozostać w Arsenalu.

Po rezygnacji Xaviego Hernandeza FC Barcelona musi szukać nowego trenera na kolejny sezon. Chociaż do jego rozpoczęcia pozostaje jeszcze wiele miesięcy, to władze katalońskiego klubu z pewnością już teraz rozpoczęły poszukiwania odpowiedniego kandydata. Nazwisko następcy 44-latka poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

Wśród faworytów do pracy na Camp Nou wymienia się Hansiego Flicka, Michela, Imanola Alguacila czy Thiago Mottę. Hiszpańskie media z przejęciem „Dumy Katalonii” połączyły także Mikela Artetę. Szkoleniowiec Arsenalu zdecydowanie odciął się od tych plotek.

Te fake newsy o moim odejściu w czerwcu już mnie denerwują. Jestem zanurzony w pięknej podróży z moimi zawodnikami, sztabem, naszymi świetnymi ludźmi… mam wciąż wiele do zrobienia w Arsenalu. Zawsze powtarzałem, że jestem we właściwym miejscu zadeklarował Arteta.

Na półmetku sezonu Arsenal traci pięć punktów do liderującego w Premier League Liverpoolu. „Kanonierzy” są również faworytem do gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Ich przeciwnikiem w pierwszej rundzie fazy play-off będzie FC Porto.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.