Transfery

Barcelona włączyła się do walki o cel transferowy Realu Madryt. Giganci stoczą bój o wielki talent

Zdaniem hiszpańskich mediów FC Barcelona skontaktowała się z przedstawicielami Nico Williamsa. Skrzydłowym Athletiku Bilbao od pewnego czasu interesuje się również Real Madryt.

Zaledwie 21 lat na karku, 10 występów w dorosłej reprezentacji Hiszpanii, 2 gole i 4 asysty. Takimi liczbami pochwalić się może Nico Williams. W ostatnim czasie utalentowany skrzydłowy ściągnął na siebie zainteresowanie krajowych gigantów.

Williams wraz ze swoim bardziej znanym bratem, Inakim, szkolił się w akademii Athletiku Bilbao. Dwa sezony temu Nico został włączony do seniorskiej kadry drużyny z Kraju Basków. Ruch ten okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Pomimo młodego wieku urodzony w Pampelunie zawodnik zbliża się do setki występów na hiszpańskich boiskach. Kontrakt Williamsa z „Rojiblancos” wygasa wraz z końcem aktualnej kampanii ligowej, jednak niewiele wskazuje na to, aby Athletic Bilbao miał stracić swoją gwiazdę za darmo. Przedstawiciele hiszpańskiego piłkarza dyskutują na temat dwuletniej umowy z klauzulą wykupu na poziomie 50 milionów euro.

Już podczas letniego okna transferowego 21-latek kuszony był przez kluby z Premier League. Jego nazwisko widnieje także na liście życzeń Realu Madryt. Zdaniem mediów z Półwyspu Iberyjskiego do walki o podpis skrzydłowego włączyła się również FC Barcelona. „Duma Katalonii” skontaktowała się już z agentem Williamsa w sprawie potencjalnych przenosin na Camp Nou.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.