Kadra

Willi Orban zdradził, dlaczego nie gra w reprezentacji Polski. Wiadomo, co o tym przesądziło

Fot. Własne / Paweł Jerzmanowski

Willi Orban to jeden z najsolidniejszych środkowych obrońców występujących obecnie w Bundeslidze. Węgier urodzony w Niemczech jakiś czas temu był łączony z reprezentacją Polski ze względu na swoje korzenie. Ostatecznie dla Biało-czerwonych nie zagrał. Teraz, w rozmowie z „Nemzeti Sport” zdradził dlaczego.

Orban urodził się w Kaiserslautern. W Niemczech się wychowywał i uczył piłki nożnej. Ze względu na korzenie mógł jednak wybierać między kilkoma reprezentacjami. Jego mama pochodzi z Polski, ale ma niemieckie obywatelstwo. Ojciec Orbana jest natomiast Węgrem.

Willi Orban zdradził, dlaczego nie zdecydował się na grę w reprezentacji Polski

Jakiś czas temu wiele mówiło się o możliwej grze Orbana w reprezentacji Polski, właśnie ze względu na jego mamę. Ostatecznie obrońca na co dzień występujący w RB Lipsk, nigdy w polskich barwach nie zagrał. Teraz wytłumaczył, dlaczego tak się stało.

– Moja mama jest obywatelką Niemiec. Jej ojciec był Polakiem. Dlatego poprosiła polskie władze o uzyskanie polskiego obywatelstwa, ale z jakiegoś powodu nie było to możliwe. W takiej sytuacji, gdy moja mama ma tylko niemieckie obywatelstwo, a ojciec jest Węgrem, nie mogę być brany pod uwagę przez reprezentację Polski – przyznał zawodnik w rozmowie z „Nemzeti Sport”.

Orban rozegrał pełne 90 minut w ostatnim meczu reprezentacji Węgier z Polską (3:3). Obrońca zaprezentował się z dobrej strony. To on strzelił trzeciego gola dla zespołu Marco Rossiego.

W przeszłości redaktor naczelny nieistniejącego już portalu PolskaPilka24.Net. W latach 2017-2020 dziennikarz Sport.pl. Obecnie owner-operator i dziennikarz portalu Krótka Piłka. Zakochany w piłce, pasjonujący się social mediami. Tu głównie o Ekstraklasie, reprezentacji Polski i Polakach grających w ligach zagranicznych.