Kadra

Media: Czołowy trener Ekstraklasy znalazł się na liście kandydatów Kuleszy. To nie Polak!

Fot. Paweł Jerzmanowski

W ciągu najbliższych dni poznamy nazwisko następcy Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Jak dowiedziała się Interia, jednym z kandydatów Cezarego Kuleszy jest Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa.

W środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zwolnieniu Fernando Santosa z funkcji selekcjonera kadry narodowej. Już dzień później Cezary Kulesza rozpoczął spotkania z kandydatami na wolne stanowisko. Nazwisko następcy Portugalczyka poznamy najpóźniej 20 września.

Wiele wskazuje na to, że nowym opiekunem biało-czerwonych zostanie Polak. Potwierdził to poniekąd sam prezes federacji. Jak stwierdził Kulesza, kadrze potrzebny jest ktoś, kto zna jej realia i szybko będzie w stanie ugasić panujący pożar.

Wśród najpoważniejszych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski wymienia się Michała Probierza, Marka Papszuna oraz Adama Nawałkę. Z drugiej strony PZPN nie wyklucza rozmów z np. Jerzym Brzęczkiem. W mediach pojawiły się natomiast doniesienia o zagranicznym szkoleniowcu.

Zdaniem Interii miałby nim być Kosta Runjaić, aktualny trener Legii Warszawa. Kulesza myślał o zatrudnieniu Niemca w 2022 roku, kiedy poszukiwano następcy Paulo Sousy. Teraz 52-latek ponownie ma szanse na angaż w polskiej kadrze.

Dotychczas na „giełdzie nazwisk” dominowały polskie nazwiska. Jak słyszymy, wśród rozważanych przez Cezarego Kuleszę trenerów jest też szkoleniowiec z zagranicy. Mowa o Koście Runjaiciu, obecnym trenerze Legii Warszawa. Kulesza już przed wyborem Michniewicza otwarcie przyznawał, że Runjaić jest w kręgu jego zainteresowań czytamy na łamach Interii.

Redaktor serwisu Krótka Piłka. Wielbiciel LaLiga oraz polskich piłkarzy za granicą.